godlo.jpg

Czwartek, 06 Grudzień 2018

Warsztaty profilaktyczne PDF Drukuj Email
Czwartek, 06 Grudzień 2018

4 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne zorganizowane dla uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum. Uczniowie pracowali w trzech grupach pod opieką psycholog z poradni w Tomaszowie Lubelskim.

W klasie IV tematyka zajęć dotyczyła uzależnień. Czwartoklasiści wskazywali różne rodzaje nałogów. Następnie rysowali portret osoby uzależnionej od alkoholu, narkotyków, palenia papierosów. Omawiali zmiany zachodzące w organizmie i wyglądzie zewnętrznym człowieka. Na zakończenie uczniowie odgrywali scenki rodzajowe, uczące trudnej sztuki odmawiania – asertywności.

Zajęcia dla uczniów klasy VII poświęcone były diagnozie trudności wychowawczych, integracji, sposobom radzenia sobie z agresją i wrogością rówieśników.

Uczniowie klas VIII i III gimnazjum rozmawiali o przyczynach, skutkach niewłaściwych zachowań, uczyli się skutecznego odmawiania.

Poznajemy zawody PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 03 Grudzień 2018

W piątek 30 listopada uczniowie klas II a i V a spotkali się z Barbarą Tomczak, która pracuje jako operator kontroli bezpieczeństwa w ruchu pasażerskim na krakowskim lotnisku. Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice jest międzynarodowym lotniskiem położonym 11 km na zachód od centrum Krakowa, w miejscowości Balice.

Gość opowiadał, na czym polega praca operatora kontroli bezpieczeństwa, jakie trzeba mieć wykształcenie i umiejętności by wykonywać ten zawód. Uczniowie dowiedzieli się także jak należy przygotować się do podróży lotniczej, co można zabrać ze sobą na pokład samolotu.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali gościa i zadawali pytania.

Ja jestem Ja PDF Drukuj Email
Środa, 28 Listopad 2018

28 listopada obejrzeliśmy spektakl edukacyjno-profilaktycznego teatru „Moralitet” z Krakowa. Treść przedstawienia pt. „Ja jestem Ja” dotyczy ważnych dla młodych ludzi kwestii - potrzeby akceptacji i przynależenia do grupy, a także samooceny i dowartościowania. Ze strachu przed wykluczeniem z grupy, poniżeniem w sieci czy aktami przemocy młodzi ludzie są gotowi zatracić wartości czy zmienić zasady postępowania.

Bohaterka przedstawienia, popularna szafiarka i blogerka, znana w sieci jako Alex, narzuca swoją wolę własnym wielbicielkom, a żadna z dziewcząt nie waży się przeciwstawić jej zachciankom, by nie zostać wykluczoną z grona entuzjastów Alex i stać się szykanowaną w sieci.

Zuza i Gaba są gotowe poświęcić swoje zdrowie i wartości, by funkcjonować w otoczeniu Alex. Jednak z czasem odkrywają, że nie chcą być takie same jak cała reszta, nie chcą już spędzać czasu na zakupach, katować się dietami i ćwiczeniami rujnującymi zdrowie.

Pomimo spodziewanych konsekwencji w postaci poniżania w sieci i wykluczenia z grupy postanawiają zaprotestować i przeciwstawić się Alex.

Konkurs czytelniczy PDF Drukuj Email
Środa, 28 Listopad 2018

Gratulacje dla reprezentacji szkoły, uczniów klasy III, Leny Brzozowskiej, Michała Patyry i Alana Żurka, którzy wykazali się dużą wiedzą w konkursie o życiu i twórczości Charles’a Perrault.

Prawa dziecka PDF Drukuj Email
Środa, 28 Listopad 2018

W dniach 20-22 listopada 2018 roku po raz czwarty obchodzony był w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ramach obchodów uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą praw dziecka, następnie na kolorowych balonach napisali najważniejsze według nich prawo. Balony zostały zawieszone na korytarzu szkolnym, tworząc kolorowy dywan najważniejszych praw dziecka.

Moda na odblaski PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 26 Listopad 2018

Dnia 20 listopada uczennice naszej szkoły: Aleksandra Zakrzewska kl. V b, Anita Grabowska kl. VI, Karolina Hać kl. VII i Patrycja Zielińska kl. VIII reprezentowały szkołę w powiatowym etapie konkursu zorganizowanego  przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie pt. „Moda na odblaski". Zadaniem uczestników było zaprojektowanie, wykonanie i zaprezentowanie stroju z elementami odblaskowymi na lato i zimę.

Gratulujemy dziewczynom pomysłów i wyobraźni.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL