20231019 114305Zwiedzanie Muzeum Katyńskiego i Muzeum Powstania Warszawskiego znalazło się w programie wycieczki do Warszawy, w której uczestniczyło 41 uczniów naszej szkoły.

Wyjazd do stolicy odbył się 19 października. O godzinie 10.00 byliśmy już w Muzeum Katyńskim, w miejscu, w którym dokumentuje się zbrodnię popełnioną na 22 tysiącach polskich jeńców i więźniów przetrzymywanych przez sowietów w obozach i więzieniach w latach 1939-1940. Miejsce wyjątkowe i godne polecenia.

Kolejny punkt wycieczki to Muzeum Powstania Warszawskiego. Tu „weszliśmy” w świat sprzed prawie osiemdziesięciu lat. Muzeum to hołd dla tysięcy powstańców i zwykłych obywateli Warszawy, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę.

Po edukacji – ruch, aktywność i rozrywka w Stacji Grawitacja.