godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj471
Wczoraj1448
Ogółem1917376
Twoje IP:54.236.246.85
Obchody Dnia Patrona okazją do wspomnień o Niepodległej PDF Drukuj Email
Środa, 13 Czerwiec 2018

12 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty Dzień Patrona. To ważne wydarzenie zbiegło się z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10. Mszą Świętą w intencji uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Patrona, zakończenia roku szkolnego oraz 100-lecia niepodległości Polski. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Policha, witając dostojnych gości. Wśród nich znaleźli się: proboszcz tutejszej parafii – ks. Franciszek Kamiński, Wójt Gminy Krasnystaw – Pan Wojciech Kowalczyk, Kierownik Referatu Oświaty Gminy Krasnystaw – Pani Ewelina Janowczyk, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Mirosław Berbeć, Pani Ewelina Jarosz – Przewodnicząca Rady Rodziców. Gorące pozdrowienia Pani Dyrektor skierowała też w stronę przybyłych na uroczystość rodziców, pracowników szkoły i uczniów. W swoim wystąpieniu przybliżyła zgromadzonym postać księdza Jana, zwracając uwagę na bogaty dorobek artystyczny poety i ponadczasowe wartości, wypływające z jego poezji.

Potem głos zabrał Wójt Gminy Krasnystaw Pan Wojciech Kowalczyk. W swej mowie nawiązał do sylwetki księdza Jana Twardowskiego, podkreślając wielką rolę twórczości poety na kształtowanie osobowości młodego człowieka. Z racji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego 2017/2018 złożył nauczycielom i uczniom życzenia radosnych wakacji.

Po części oficjalnej zebrani na uroczystości Dnia Patrona wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Myślą przewodnią obchodów były słowa księdza Twardowskiego „Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą”. W swych wystąpieniach młodzież przybliżyła postać księdza Jana – poety dziecięcej prostoty i ufności.

Wiersze księdza Twardowskiego są pełne ciepła, życzliwości, pozbawione patosu, poruszające problemy zwykłych ludzi, przepełnione miłością do otaczającego nas świata i ojczyzny. Wszyscy w wielkim skupieniu wysłuchali refleksyjnych utworów Patrona zilustrowanych prezentacją multimedialną.

Patriotyczny charakter uroczystości został podkreślony pieśnią „Moja Ojczyzna” w wykonaniu uczniów klasy II, będącą jednocześnie finałowym utworem obchodów Dnia Patrona w naszej szkole. Młodzież występująca w programie artystycznym została nagrodzona gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za przygotowanie uroczystości. Byli to: Pan Krzysztof Darmochwał, Pani Maria Klasura, Pani Beata Kostrzewska i Pani Monika Kwaśniak, Pani Elżbieta Mazurek i Pani Bożena Mitura.

 
Joomla Templates by Joomlashack