godlo.jpg

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1081
Wczoraj1517
Ogółem1759235
Twoje IP:52.91.90.122
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej PDF Drukuj Email
Środa, 13 Grudzień 2017

 

 

W tym roku szkolnym grupa uczennic z klasy II gimnazjum: Martyna Cichomska, Agata Demczuk, Julia i Oliwia Korchut, Łucja Kubina i Amelia Wach uczestniczy w ogólnopolskim programie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Projekt jest realizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie i Krasnostawski Dom Kultury. Uczniowie podczas siedmiu spotkań obejrzą filmy, wysłuchają prelekcji, spotkają się z twórcami filmowymi.

1 XII uczennice wzięły udział w warsztatach reżysersko / montażowych, które odbyły się w Inkubatorze Medialno-Artystycznym działającym na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przy ACK UMCS „Chatka Żaka”. Koordynatorem wyjazdu była Ewa Magdziarz - lokalny lider Filmoteki Szkolnej. Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzenia Inkubatora oraz zapoznania się z pracą operatora kamery, reżysera oraz montażysty. Uczniowie obejrzeli profesjonalne studio filmowe, salę widowiskową i montażownię. Następnie jedna grupa zajęła się pracą na planie filmowym, przygotowując reklamę proszku do prania. Przypomniała sobie informacje na temat planów filmowych, poznała pracę z kamerą i uświadomiła jak ważne zadanie pełni na planie reżyser. Pozostali uczniowie zgłębiali wiedzę na temat montażu filmu. Poprzez prezentację multimedialną Wszyscy zdobyli podstawowe informacje na temat zasad związanych z obróbką filmu. Następnie zabrali się za zadania z nim związane. Nad właściwym przebiegiem warsztatów czuwała prof. Natasza Ziółkowska-Kurczuk. Opiekunem uczennic była Bożena Mitura.

 
 
Joomla Templates by Joomlashack