im. Juliusza Słowackiego
w Małochwieju Dużym

Dzisiaj jest sobota, 18 maja 2024 roku.

Ostatnio dodane:

Na skróty:

O szkole:

Jesteśmy szkołą o niezwykle bogatej historii. Szkoła jako instytucja działa nieprzerwanie od 1864 roku, dlatego tym, co nadaje jej szczególny charakter jest kultywowanie jej jakże bogatych tradycji. Dokładamy wszelkich starań, aby uchronić przed zapomnieniem cenne wartości, o które z taką pieczołowitością dbali nasi poprzednicy. Najwyższym priorytetem w naszej codziennej pracy jest bezpieczeństwo uczniów, dlatego organizacja naszej pracy podporządkowana jest właśnie temu, jakże ważnemu obszarowi funkcjonowania szkoły. Szkołę naszą wyróżniają sukcesy dydaktyczne na tle gminy, powiatu i województwa. Od wielu lat osiągamy wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych, posiadamy również wielu laureatów konkursów przedmiotowych. Umożliwiamy uczniom także ich rozwój osobowy poprzez dodatkowe zajęcia pozalekcyjne oraz udział w konkursach o różnorodnej tematyce. W naszej działalności bardzo ważną rolę odgrywa edukacja ekologiczna oraz promocja zdrowia, dlatego też na terenie szkoły podejmujemy szereg działań mających na celu kształtowanie świadomości ekologicznej oraz propagowanie wśród uczniów prawidłowych nawyków żywieniowych i aktywnego trybu życia. Kompetentna, odpowiedzialna i doświadczona kadra sprawia, że zapewniamy naszym uczniom poczucie bezpieczeństwa, szansę na rozwój oraz osiąganie przez nich sukcesów.

Andrzej Jasionowski

Realizujemy:

Współpracujemy z:

Dolina Wojsławki (Fot. Amelia Kowalczyk)