Dnia 14 marca 2013 r. trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w „VI Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego”.  Karina Mazurek, Natalia Siewak i Ewa Bojarczuk dzielnie zmagały się z licznymi konkurencjami, sprawdzającymi znajomość 100 przysłów niemieckich. Uczennice przygotowywały się do konkursu od stycznia, co sprawiło, że szybko uporały się z ułożeniem puzzli z rozsypanki wyrazowej, zidentyfikowały rekwizyty i bezbłędnie rozwiązały krzyżówkę, odgadły przysłowia prezentowane w formie kalamburów, sprawnie przyporządkowały przysłowia kategoriom „Miłość” i „Zawody” oraz popisały się talentem aktorskim, prezentując scenkę teatralną do jednego z przysłów. Nasze uczennice zajęły II miejsce, pokonując reprezentacje z Gimnazjum Nr 1 i Nr 5 z Krasnegostawu, a nawet reprezentację gospodarzy – Gimnazjum w Krupem.